Kuřecí maso je u mých synů v takové oblibě, že by je mohli určitě jíst denně. Je-li maso dobře naležené a provoněné kořením, je jeho další tepelná příprava otázkou jen několika minut. Zeleninová příloha masitý pokrm „vyváží“ a zneutralizuje jeho kyselý vliv na náš organizmus.
Kuřecí maso musí být tedy připraveno dopředu a je nejlepší jej mít naloženo alespoň 12 hodin v bylinkové marinádě. Kuřecí řízky odblaníme, nakrájíme na menší řízečky a posolíme. V misce smícháme uvedené koření a maso jím posypeme. Vše zakapeme olivovým olejem, sojovou omáčkou Tamari a okyselíme umeoctem. Neuvádím váhová množství, ale dáme všeho asi tak, aby se povrch masa bylinkami a tekutými složkami pěkně obalil.
Připravené maso necháme v chladu marinovat. Druhý den si před dobou jídla očistíme nejdříve čerstvou zeleninu a tu si nachystáme do podoby oblohy na talíře. Velice chutným doplněním zeleninové oblohy je jemný zelný salát z bílého zelí, který může být v dostatečném množství.
Samotná příprava masitého pokrmu je velmi rychlá. Oloupeme velkou hrst čerstvého česneku, který nakrájíme na tenké plátky. Na olivovém oleji nakrájený česnek krátce orestujeme a pak přidáme marinované řízečky z kuřecího masa i s marinádou, kterou setřeme stěrkou z mísy na pánev.
Maso restujeme pomalu a za mírnější teploty, aby se nejdříve pěkně „zatáhlo“ ze všech stran a pak se produsilo ve vlastní šťávě. Žádnou další zeleninu nepřidáváme. V tomto případě by nám pokrm ochladila a prodloužila dušení. Také vůbec nepodléváme, protože odležené maso pustí svoji šťávu. Jenom maso za stálého míchání do měkka produsíme.
Hotové kuřecí řízečky naservírujeme k zeleninové obloze a podáváme bez „škrobové“ přílohy jako dělenou stravu. Takto budou velice dobře stravitelné a můžete se sami přesvědčit, že vám nebude po obědě těžko a nebudete ani unaveni. K dokonalému zasycení zelenina k masu úplně postačí.